Bez kategorii

Żel na trądzik

Żele na trądzik  działają przeciwbakteryjnie, likwidują stany zapalne skóry, likwidują zaskórniaki i czopy rogowe.  Żele oraz inne preparaty do stosowania zewnętrzenego, takie jak kremy i maści, skutecznie wspierają leczenie różnych rodzajów trądziku.  Trądzik jest najczęściej występującą chorobą skóry, która posiada wiele odmian:

  • trądzik pospolity, w tym trądzik zaskórnikowy, w którym dominują niezapalne zaskórniki otwarte oraz zamknięte, trądzik grudkowo-krostkowy, trądzik ropowiczy, i inne – przeczytaj o wszystkich rodzajach trądziku pospolitego tutaj.

Trądzik młodzieńczy jest chorobą skóry, która zaczyna się wraz z początkiem pokwitania. Pod wpływem wielu zmian hormonalnych następuje nadmierne pobudzenie czynności gruczołów łojowych. W ten sposób na skórze pojawiają się nieestetyczne grudki i zaskórniki (pryszcze). Ich wielkość, nasilenie, barwa zależą przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. Jednak dla wielu nastolatków jest to źródło stresu, ponieważ duża część powierzchni twarzy (tak zwana okolica T) jest pokryta pryszczami.  Żele na trądzik młodzieńczy mogą znacznie poprawić stan skóry trądzikowej i zapobiec  złej praktyce wyciskania pryszczy, co powodowuje stany zapalne i tworzenie się blizn.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Żel do mycia twarzy trądzikowej

Żel do mycia twarzy trądzikowej oczyszcza z zabrudzeń, bakterii lub grzybów. Jednocześnie w głąb skóry przenikają substancje zawarte w żelu, które odpowiadają za zamykanie porów, łagodzenie podrażnień, kontrolowanie wydzielania tłuszczu w skórze twarzy.    Wiekszość dobrych żeli na trądzik ma działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne więc ich stosowanie hamuje rozwój nowych pryszczy i zwalcza te obecne na skórze.  Regularne stosowanie żelu do twarzy usuwa martwy naskórek, dzięki czemu skóra zyskuje świeższy i zdrowszy wygląd. Postęp w dermatologii sprawił iż preparaty na trądzik zapewniają coraz lepsze efekty.    Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele różnych żeli do mycia twarzy trądzikowej. Jak wybrać najlepszy? Dobry żel na trądzik powinien:

  • być przebadany dermatologicznie (musi być bezpieczny dla skóry),
  • być hipoalergiczny,
  • mieć działanie kojące i łagodzące,
  • mieć działanie oczyszczające,
  • kontrolować wydzielanie łoju do skóry,
  • usuwać martwy naskórek ze skóry twarzy,
  • cechować się szybkimi i trwałymi efektami,
  • nie wywoływać skutków ubocznych.

Oprócz preparatów do stosowania zewnętrznego, takich jak żele czy maści, osoby ze skórą trądzikową mogą również wspierać walkę z wypryskami poprzez stosowanie preparatów o działaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym, i ogólnie wzmacniającym system odpornościowy od węwnątrz.  Tabletki na trądzik bez recepty uzupełniają braki potrzebnych witamin (A, B2, B5, B6, B3, inne) oraz zawierają wysokiej jakości wyciągi roślinne, które wspieraja walkę z trądzikiem od środka.   Przeczytaj jak działają tabletki na trądzik i czym  się kierować przy ich wyborze.

Żel na trądzik- skład

Producenci żeli na trądzik zwykle wykorzystują naturalne składniki, które skutecznie działają na tę chorobę. W skład takich żeli zazwyczaj wchodzą: bisazelene, wyciąg z żeń- szenia, oczaru wirgińskiego, arniki. Niekiedy dodaje się też oleje, które pozyskuje się z jęczmienia i pszenicy.  Wszystkie te składniki mają właściwości antyseptyczne, łagodzące, kojące, witalizujące. Mają również odżywiać skórę oraz przyspieszać procesy jej regeneracji.

Dzisiejsze sposoby na trądzik oferują wiele produktów z coraj coraz bardziej innowacyjnym składem do walki z pryszczami; żele na trądzik, kremy, maseczki oczyszczające, i inne.  Ich regularne stosowanie wspiera leczenie od zewnątrz i pomaga w utrzymaniu skóry trądzikowej w lepszym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *