Bez kategorii

Wpływ diety na trądzik

Wplyw diety na skóre trądzikową jest bardzo istotny.  Niestety często osoby ze skórą trądzikową zapominają o przestrzeganiu właściwej diety co powoduje natężenie wyprysków lub ich nawrót.  Podstawowym pytaniem na które chcemy odpowiedzieć to jaka dieta jest nalepsza na trądzik.   Jak można się domysleć, właściwa dieta jest uzależniona od odmiany trądziku oraz szeregu innych czynników.

Najlepsza dieta na trądzik

Wpływ odżywiania na przebieg trądziku wciąż nie został jednoznacznie naukowo potwierdzony. Jednak na podstawie doświadczeń klinicznych można wywnioskować, że pewne nawyki żywieniowe wiążą się z cięższymi postaciami tej choroby. Wśród nich najczęściej wymienia się:

  • Gluten, czyli białko zawarte w ziarnach niektórych zbóż, takich jak pszenica, żyto i jęczmień
  • Węglowodany (cukry) proste oraz produkty o wysokim indeksie glikemicznym, czyli słodycze, słodkie owoce, białe pieczywo i makarony, gotowe sosy i mieszanki przypraw
  • Mleko krowie i jego przetwory
  • Nadmiar kwasów omega-6, które są obecne w oleju słonecznikowym, sojowym, kukurydzianym oraz w margarynach
  • Kakao oraz ostre przyprawy

Najłatwiejszym domowym sposobem na określenie relacji między spożytymi pokarmami a zmianami trądzikowymi jest rzetelna obserwacja stanu skóry i zapisywanie swojego codziennego jadłospisu. Dzięki temu z łatwością zauważymy, które dania mogą zwiększać ilość stanów zapalnych. Wówczas eliminacja podejrzanego produktu na około 3-4 tygodnie pozwoli potwierdzić, czy w rzeczywistości wywołuje on objawy trądziku pospolitego.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!

Suplementy diety na trądzik

Suplementy diety na trądzik są częścią dobrej diety; niestety dzisiejszy sposób odżywiania nie dostarcza nam wszystkich niezbędnych mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania ozganizmu oraz do wspierania systemu odpornościowego.   Cera trądzikowa wymaga nie tylko specjalnej pięlegnacji ale równiez odpowiedniego wsprarcia od środka.  Odpowiednia dieta połączona z suplementacją często przynosi dużo lesze efekty.  Warto sięgnąć po suplementy diety, które szybko uzupełnią niedobory witamin wspierające walkę z trądzikiem i pryszczami.  Braki witamin oraz minerałów hamują proces gojenia się zmian trądzikowych, a także bywają bezpośrednią przyczyną powstawania nowych stanów zapałnych.   Na rynku istnieją specjalistyczne suplementy stworzone z myślą o walce z trądzikiem; tabletki na trądzik bez recepty są jedną ze skutecznym form suplementacji  opartej na zbilansowanym składzie, który reguluje niedobory potrzebnych witamin w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *