Bez kategorii

Trądzik – leczenie

Leczenie opiera się na redukcji sebum oraz usunięciu martwego naskórka, który zatyka pory i przyczynia się do akumulacji bakterii. Podstawową zasadą jest staranna higiena obszarów skóry, w których trądzik się pojawił. Jeśli wystąpił na twarzy, myj ją dwa razy dziennie antybakteryjnym mydłem, lecz nie częściej, gdyż może się to przyczynić do pogorszenia jej stanu. Stosuj toniki lub żele do mycia twarzy wzbogacone o nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy. Miejscowe przecieranie pryszcza spirytusem salicylowym także pomoże w jego usunięciu, lecz tutaj podobnie jak z myciem twarzy, nie należy robić tego zbyt często, gdyż zbytnie wysuszenie skóry sprowokuje ją do zwiększonego wydzielania sebum. Osobom mającym łagodną postać trądziku (jak wągry), powinny wystarczyć: higiena, picie herbaty z bratka czy innych ziół działających na tę dolegliwość. Te, które cierpią z powodu rozprzestrzenionych pryszczy, powinny zasięgnąć porady u dermatologa, który wskaże stosowne leczenie.

Należy zaznaczyć, że skóra skłonna do trądziku nie musi oznaczać samego jej występowania. Ale jeśli nie zostanie ona odpowiednio pielęgnowana,  nasza skłonność może tylko szybciej go wywołać. Skóra która jest skłonna do trądziku, to ta charakteryzująca się poszerzonymi porami, tendencją do przetłuszczania się oraz błyszczenia. Jeśli nasza cera spełnia te czynniki, nie należy tego bagatelizować lecz wybrać się do specjalisty.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je!


Zaznaczmy, że trądzik może dzielić się na trzy rodzaje:

  •     zaskórnikowy
  •     grudkowo – krostkowy
  •     skupiony.


Nie tylko trądzik może być w różnych formach, jego przebieg także może być różnorodny. Może on się objawiać poprzez pojedynczym zaskórnikiem jak i poważnym stawem zapalnym prowadzącym do powstawania blizn. Dlatego też jeśli chcemy temu zapobiec należy bezzwłocznie skonsultować się z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *